Jak działa dieta Kalibra?

Dieta Kalibra polega na połączeniu specjalnych produktów spożywczych z warzywami i suplementem diety (zawierającym komplet minerałów i witamin). To oznacza, że zwykłe posiłki są zastępowane przez specjalne produkty spożywcze Kalibra. Podczas posiłków zjada się określone wcześniej przez specjalistę porcje produktów Kalibra.

Produkty Kalibra zostały przygotowane na bazie surowców najlepszej jakości, z wykorzystaniem białka o najwyższej wartości biologicznej. Jednocześnie bardzo niska zawartość węglowodanów w tych produktach umożliwia wywołanie i utrzymanie ketozy w organizmie. Pozwala to osiągnąć uczucie sytości pomimo przyjęcia niewielkiej liczby kalorii.

Zasada jest prosta: niewielka ilość spożywanych węglowodanów zmusza organizm do wykorzystywania własnych tłuszczów jako podstawowego źródła energii, podczas gdy dostarczane z dietą białka o wysokiej wartości biologicznej chronią beztłuszczową masę ciała (mięśnie, kości, skórę, narządy wewnętrzne). Mamy więc do czynienia z prawdziwym odchudzaniem, w którym utrata masy ciała jest determinowana przez spalanie zgromadzonej wcześniej tkanki tłuszczowej. Natomiast beztłuszczowa masa ciała jest utrzymywana na stałym, niezmiennym poziomie. Dzięki temu można zapobiec utracie tkanki mięśniowej czy jędrności skóry, co może mieć miejsce w przypadku stosowania tradycyjnych diet odchudzających.

5 zasad stanowiących podstawę diety Kalibra

 • Dieta normobiałkowa na bazie białka o wysokiej wartości biologicznej.
 • Bardzo mały udział węglowodanów i tłuszczów.
 • Zrównoważony udział składników mineralnych i witamin, zgodny z zalecanym dziennym spożyciem (ang. RDA – Recommended Dietary Allowances).
 • Dobre nawodnienie – minimalnie 2 litry wody dziennie (mogą być też takie napoje, jak czarna herbata, kawa czy coca-cola zero).
 • Spożycie dozwolonych warzyw w nieograniczonych ilościach (np. sałata, ogórek, rzodkiewki).

Korzyści

Dieta niskowęglowodanowa i normobiałkowa Kalibra to kompletny program dietetyczny, który zapewnia wsparcie we wszystkich przewidzianych fazach: od utraty wagi po uzyskanie równowagi żywieniowej.

Dzięki diecie Kalibra możesz:

 • uzyskać szybką i trwałą utratę wagi,
 • wymodelować sylwetkę,
 • zmniejszyć nadmierną ilość tkanki tłuszczowej bez uszczerbku dla masy mięśniowej, która zachowa swoją jędrność i dobry wygląd przez cały proces odchudzania i stabilizacji,
 • na nowo poczuć się dobrze w swoim ciele.

To wszystko następuje bez:

 • uczucia głodu czy zmęczenia, które z reguły pojawiają się w przypadku diet polegających na redukcji kalorii,
 • utraty motywacji w trakcie stosowania diety; znaczący spadek wagi (od 1,5 do 2 kg tygodniowo) zachęca do kontynuowania diety,
 • konieczności ważenia składników; porcje są z góry ustalone – wystarczy otworzyć pudełko z zupą, wypić jogurt czy szybko przygotować omlet,
 • rezygnacji ze smaków, do których jest się przyzwyczajonym; w ofercie Kalibra są zarówno dania obiadowe, jak i jogurty czy słodkie i słone przekąski, takie jak czekolada, batoniki czy chipsy,
 • wahań nastroju.

Po prostu w dobrym samopoczuciu. A dzięki wsparciu i kontroli doświadczonego dietetyka – bezpiecznie.

Wszystko to umożliwia zrealizowanie całego planu dietetycznego i uzyskanie ustalonego wcześniej efektu w postaci spadku wagi. Rezultat jest długotrwały, a droga do jego osiągnięcia – w pełni bezpieczna.

Skuteczność diety Kalibra

Bezpieczeństwo dzięki obecności specjalisty u Twojego boku

Jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie diety Kalibra jest współpraca z przeszkolonym specjalistą. Krok po kroku towarzyszy on osobie będącej na diecie i wspiera ją na każdym etapie procesu odchudzania. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia i daje pewność, że dieta jest bezpieczna dla zdrowia, czyli gwarantuje uwzględnienie aspektów, które są całkowicie zaniedbywane w dietach typu „zrób to sam”.

Nadzwyczajne rezultaty

Od czasu wprowadzenia protokołu dietetycznego Kalibra był on wdrażany przez dziesiątki tysięcy osób z nadwagą lub cierpiących na znaczną otyłość, zawsze pod kontrolą specjalistów ds. żywienia.

Rezultaty mówią same za siebie:

 • niemal 80% osób, które rozpoczęły dietę Kalibra, osiągnęło zakładane rezultaty w ustalonym czasie,
 • wszyscy, którzy osiągnęli zakładany cel, zdecydowaliby się na powtórzenie diety Kalibra, gdyby zaszła konieczność utraty dodatkowych kilogramów.