MGR ELŻBIETA SUCHOŻEBRSKA

Jestem absolwentką
1. Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach kierunek DIETETYKA;

2. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na Wydziale Nauk o Zdrowiu, kierunek: DIETETYKA KLINICZNA;

3. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji – STUDIA PODYPLOMOWE w zakresie PORADNICTWA ŻYWIENIOWEGO I DIETETYCZNEGO.

W ramach doskonalenia zawodowego stale podnoszę swoje kwalifikacje aktywnie uczestnicząc w licznych konferencjach  i szkoleniach, by solidnie i zgodnie z najnowszą, obowiązującą wiedzą świadczyć dla Państwa usługi na jak najwyższym poziomie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki od 1996 roku i członkiem Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii. Zdałam również egzamin na licencjonowanego opiekuna metabolic balance®.

Szkolę studentów dietetyki, którzy odbywają u mnie praktyki, nauczycieli, prowadzę prelekcje dla dzieci, młodzieży i rodziców, warsztaty i szkolenia o tematyce żywieniowej. Współpracuję z dietetykami, absolwentami renomowanych uczelni w Polsce.

Żywieniem i dietetyką zajmuję się od 25 lat. Obecnie od 5 lat prowadzę prywatną Poradnię Żywieniowo Dietetyczną ProVITA w Siedlcach.

20-letnie doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach na stanowisku dietetyka i koordynatora żywienia pomaga mi postrzegać problemy zdrowotne moich pacjentów w ujęciu medycznym. Zajmowałam się dietoterapią w różnych jednostkach chorobowych, monitowaniem stanu odżywienia oraz  edukacją żywieniową pacjentów i personelu medycznego.

Zależy mi na pogłębianiu wiedzy społeczeństwa na tematy żywieniowe. Praca z Pacjentem to wieloetapowy proces zdobywania informacji na temat jego organizmu, szukanie odpowiedzi na pytanie, co jest mu niezbędne, by mógł funkcjonować w dobrej formie, dotarcie do przyczyn problemu.

Patrząc na istotną różnicę w stylu życia każdego, podchodzę do pracy w sposób indywidualny. Czuję ogromną wdzięczność kiedy moi Pacjenci zapraszają mnie do swojego życia, dzielą się smutkami i radościami, a także wątpliwościami i sukcesami,  chcąc świadomie zmienić siebie. Praca dietetyka pozwala mi towarzyszyć innym w drodze do lepszego i szczęśliwego życia. Służę wsparciem i jestem przewodnikiem w drodze do wspólnie osiąganego sukcesu wierząc, że z odpowiednim wsparciem można osiągnąć w życiu więcej niż samemu.

Zachęcam do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie każdego dnia, z każdym posiłkiem. Podchodzę do tematu zdrowia holistycznie, łącząc potęgę ciała i umysłu.

Moim podstawowym celem jest uświadomienie Pacjentowi popełnianych błędów i unikanie ich w przyszłości, zmiana sposobu odżywiania się, nauczenie dokonywania właściwego wyboru ilości i rodzaju pożywienia z szerokiej grupy dozwolonych produktów spożywczych, wskazanych dla jego metabolizmu tak, aby był w stanie samodzielnie komponować jadłospis, a rozwiązania były łatwe do zastosowania. Pomagam swoim pacjentom w powrocie do zdrowia, chudnięcia, ale także stabilizacji i utrzymania osiągniętego efektu. W zrozumieniu pacjentów, oprócz doświadczenia, pomaga mi fakt, że ze względu na stan zdrowia, sama stosuję medyczny plan żywieniowy.

Cieszy mnie przejęcie odpowiedzialności wobec Pacjenta i jego oczekiwań. Praca z Pacjentami zawsze dawała mi poczucie satysfakcji i spełnienia.

Za najistotniejsze w zawodzie dietetyka uznaję potrzebę osiągnięć, potrzebę niesienia pomocy innym oraz dawanie poczucia bezpieczeństwa. Za najistotniejsze wartości (cele życiowe) uznaję szczęście, rodzinę i równowagę wewnętrzną.

W swojej pracy w miarę możliwości kieruję się tym, aby podstawą jakiejkolwiek interwencji dietetycznej były dowody naukowe, ze względu na dużą liczbę decyzji klinicznych, przed którymi stoi dietetyk, a także ze względu na specyfikę klimatu wokół polityki zdrowotnej, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na to, aby wszyscy pracownicy służby zdrowia gwarantowali i zapewniali najlepszą uwagę swoim pacjentom zarówno z powodów etycznych jak i medycznych.

Specjalizuję się w leczeniu żywieniowym:
– nadwagi i otyłości
– cukrzycy
– insulinooporności
– chorobach autoimmunologicznych

MÓJ ZESPÓŁ

Przedstawiam Państwu zespół specjalistów, z którymi współpracuję.